0 ( 532 ) 664 85 61
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yalçın Algan Lgs Matematik Kursu

13 Mayıs 2020
27 kez görüntülendi

Yalçın Algan Lgs Matematik Kursu

TEOG Matematik testinin sınav süresi şu şekilde gerçekleşmektedir;

Sınav süresi 40 dakikadır.

TEOG sınavı Matematik soru sayısı;

Sınav boyunca Matematikten 20 tane soru sorulacaktır. Sınav soruları çoktan seçmeli 4 şıklı test soruları olacak ve yanlış verilen cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Yeni olan bu uygulama öğrencilerin lehine olan bir gelişme olarak öne çıkmaktadır. Merkezi değerlendirmeler 2 yazılısı olan derslerden 1’ncisi, 3 yazılısı olan derslerden ikincisi olarak yapılacaktır.

TEOG Nedir Kısaca Anlatalım;

Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş sınavının kısaltılmış halidir. TEOG; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşmektedir, bu sınav sistemi 8’inci sınıf öğrencilerinin 6 dersten girecekleri 12 adet merkezi sınavı kapsamaktadır.

Yerleştirme puanları hesaplanırken öğrencinin 6-7-8 sınıf, yıl sonu başarı puanlarının aritmetik ortalamasının % 30 u ile 8’inci sınıfta yapılacak olan merkezi sınavlardan kazanılacak puanların % 70 i toplanarak oluşturulmaktadır.

Bu puan öğrencilerin bir sonraki eğitim aşaması olan lise eğitimlerine devam edecekleri okul tercihlerinde kullanacakları puan olmaktadır. İstenilen okul tercihleri bu puan esasına göre gerçekleştirilip, yerleştirmeler merkezi olarak elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir.

TEOG kapsamındaki dersler;

Bu yeni sistemde 6 ders “Ortak Değerlendirme Kapsamındaki Dersler” kümesinde isimlendirilmiş olup Matematik, Teknoloji, Türkçe, Yabancı Dil, Fen, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerini kapsamaktadır.

TEOG Matematiğini Özel Dersle Geçin!

TEOG sınavında en çok endişelenen bölümlerden birisi matematiktir. Matematik Koçu Yalçın Algan tarafından TEOG müfredatına yüzde yüz uygun tekniklerle bunu aşmak mümkündür. Çocuğunuzun matematiğe yönelik karamsar tutumunu kırmayı ve ardından da zevkli bir eğitim planı içerisinde TEOG sınavına dahil konuları öğrenmeyi amaçlayan özel ders sayesinde matematik becerisi gelişirken psikolojik kaygılar da ortadan kalkacak!

Matematik Koçu Yalçın Algan kimdir, ne yapar, ne sunar?

Namı diğer Matematik gurusu, Matematik koçu ve öğretmenidir. Matematik lisansını tamamladıktan sonra formasyon eğitimini de alarak, öğretim hayatına dershanelerde ve özel olarak verdiği derslerle başlamıştır. 16 seneyi aşkın tecrübe ve deneyimle beraber birçok sınav müfredatına hakimiyet kazanan hocamız, en son değişikliklerle beraber karşımıza çıkan TEOG Matematik sınavına da çocukları hazırlamaktadır. 

Her şeyin başı eğitim, eğitimin başı da doğru bir sunumdur. Sunumdaki başarısızlık, çocukların derse olan ilgisini azaltacağı gibi, sürekli anlamadıkları konuların birikmesi de motivasyonlarını bozacaktır. Tüm bunların sonucunda ise, “matematiği asla yapacağım” şeklinde çocuklarda yerleşen inanç başarısızlık getirecektir.

Doğru bir eğitimle tam isabet!

Bu noktada Matematik Koçu Yalçın Algan, matematik alanında yılların birikim ve deneyimiyle beraber, öğrenci psikolojisini de analiz ederek en doğru programın hazırlanmasını sağlıyor. Aile ve hoca ilişkisini sıkı tutarak, çocuk için en iyi ders vaktinin belirlenmesinden, matematikte zorlanılan konuların pratik şekilde çözümü, eğlenceli bir şekilde öğrenciye anlatılması ve matematik becerisinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Nasıl yapıyoruz?

Matematik koçu Yalçın Algan tarafından TEOG matematik konuları pratik bir şekilde anlatılır. Bu da öğrencilerin konuları daha çabuk ve hızlı kavramasını sağlar. Ardından sorularla konu pekiştirilir.TEOG matematik özel ders hizmetinde, Yalçın Algan hocamız tarafından özel olarak hazırlanan müfredata yüzde yüz uyumlu föyler kullanılıyor. Föylerde konu anlatımlarının yanı sıra, her tür soru çeşidi ve çözümü de yer alıyor. Öğrenci için başucu rehberi olarak kullanılacak föylerimiz sayesinde, farklı kaynaklarda yer alan tüm soru tiplerinin nasıl çözülebileceği de öğreniliyor.

Özel ders seansı başlamadan önce, ücretsiz olarak öğrenci seviyesinin belirlenmesi ve ona en uygun olacak programın belirlenmesi sağlanıyor. Aile ve hoca arasındaki tanışma seansı olarak da görebileceğimiz ilk gün, tamamen güven odaklı ilişkini geliştirilmesine yönelik sohbet kapsıyor.

Hemen arayın!

Çocuklarınızın TEOG Matematik sınavından başarıyla çıkmasına yardımcı olabilmemiz için hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

TEOG Matematik Özel Ders

Yüksek tecrübesi ile Yalçın ALGAN 16 yıllık Özel Ders ve Dershane deneyimine sahip, Yeni müfredat takibinde uzman

İsterseniz öncelikli olarak TEOG Sınavı hakkında nasıl bir ders yapacağız bundan bahsedelim.

Güvenle evinize çağırabilir evinizde ders alabilirsiniz, istemeniz durumunda Kızılay İzmir caddesindeki ofisimizde eğitiminizi verebiliriz.

Evinizde verdiğimiz derslerde sürenin uzaması halinde ek ücret alınmamakta olup, bizim hedefimiz öğrencilerimizi ders konusu hakkında iyi yetiştirmektir.

TEOG Matematik Özel Ders sürecimiz de ücretsiz ilk görüşme dersimizde;

Kendimizi öğrencimize tanıtırız, Öğretmen formasyon belgemizi sunarız, diplomamızı gösteririz, referanslarımızı anlatırız, özenle hazırlanmış föylerimiz hakkında bilgi veririz.

Öğrencimizin seviye testine tabii tutarak, seviyesine göre eğitim kriterlerini belirleriz.

Öğrencimizin Velisi ile birlikte, öğrencimiz için en faydalı çalışma programını çıkartırız.

Vereceğimiz Derslere özel olarak hazırlanmış konu anlatımlı föylerim ile gelir föylerimiz ve ödev testlerimiz öğrencimize bırakılır.

Föyler nasıl hazırlanır? MEB’nın TEOG benzeri yaptıgı geçmiş sınav soruları incelenerek föylerimize ekleriz. (ALS, SBS, FL, PYBS) Föylerimiz çok zengin çözümlü, örnek sorulardan oluşmaktadır, öğrenci kendi başına soru çözerken yapamadığı sorular olduğu taktirde föylerimizi inceler “daha önce böyle bir soru çözdüğünü anımsar” ve gerektiği yerde föylerimizde ki soru tipinin çözümünü inceler hatırlar ve soruyu kendisi çözmeye çalışır.

Öğrencimize ödev testleri bırakmaktayız, uyması gereken çalışma planı doğrultusunda takibi yapılarak, cevaplayamadığı sorular olduğu taktirde WhatsApp üzerinden sorulması istenir. Anlık olarak öğrencimize cevaplar gönderilir.

TEOG sınavları eğitim öğretim yılının 1-2 dönemlerinde gerçekleşmektedir.

1’nci Dönem yapılan TEOG 1 Ortak sınavlar Kasım ayının son haftası yapılmaktadır. TEOG sınavı 3 yazılısı olan Matematik dersinin 2’inci yazılısı merkezi sistemde yapılacaktır.

2’nci Dönem sınavlarının ise Nisan ayının 4’üncü haftasında yapılmasının planlandığı duyurulmuştu. Kesin sınav tarihlerinin ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kısa zaman sonra açıklanacağı duyurulmuştu.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.