0 ( 532 ) 664 85 61
Sosyal Medya Hesaplarımız
24 Nisan 2017
255 kez görüntülendi

Matematik Kampı öğrencilerin derslerde edindikleri bilgileri, deneyim kazanarak soru çözüm kamplarında pekiştirir ve sınava tam hazırlık çalışması yapar. Bu yüzden ders kamplarına göre farklılıklar göstermektedir..

Yalçın Algan ile Ankara Matematik Kampı

Yalçın Algan ile Ankara Matematik Kampı özellikle sınav tarihinin yaklaştığı dönemlerde gerçekleştirilen soru çözüm kampları başarı oranlarının artmasında doğrudan etkili bir sistemdir.

Pedagojik formasyon eğitim belgeli eğitmenimiz eşliğinde öğrenciler sınava tam anlamı ile hazır hale getirilmektedir. Soru çözüm kamplarında öğrencilere teorik ve pratik çalışmaların yanı sıra sınav psikolojisi üzerine de destekler sağlanmaktadır.

Sınava her anlamda hazır olması gereken öğrencilerin en büyük eksikleri güven ve psikolojik eksiklikler olmaktadır. Haliyle bu sebeplerden sınavlarda da başarısızlıklar ile sıkça karşılaşılmaktadır. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için eğitmenlerimiz yardımı ile öğrenciler gerek psikoloji anlamında gerekse teorik anlam olmak üzere her açıdan sınava hazır hale gelirler.

Ayrıca soru çözüm kamplarında gerçekleştirilen bire bir eğitimler sonucunda öğrencilere çalışmalar ile birlikte disiplinli, verimli ve düzenli ders alışkanlıkları kazandırmaktadır. Kamp sonucunda sınavlarda başarı oranları da oldukça yüksektir.

Bugün birçok öğrenci matematiğin zor olduğuna inanmaktadır. Bu inanış yıllar içerisinde oluşan  birikmiş korkulardan, kaynaklanmaktadır. Matematikte sürekli tekrarlayan başarısızlıklar, alınan zayıf notlar, farklı isimlerle her zaman karşımıza çıkacak olan sınavlarda alınan eksi netler gibi sonuçlar bu korkuyu daha da büyütür. Bu durum sonucunda da öğrencilerde matematiğe karşı bir fobi oluşur.

Öğrencilerin başarısızlığından sadece onları suçlamak da aslında pek doğru değildir. Çünkü eğitim sisteminiz içerisinde de bir takım yanlışlıklar yok. Ek olarak başarısız öğretmenleri de ilave etmek gerekir. Örnek vermek gerekirse, müfredatta çok ağır konuların  bulunduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle öğrenci bu konuyu kavramakta zorluk çekebilir ve bu konu diğer konularla da bağlantılı olabilir.

Öğretmen ise hazırlanan yıllık plana göre hareket ettiği için sınavda öğrencinin notunu verir ve devam eder. Konunun öğrenilip öğrenilmediği üzülerek söylüyorum ki bazı öğretmenler tarafından önemsenmeyebiliyor. Sonuç olarak başarısızlık, ve öğrenilmesi gereken ancak öğrenilmeyen bir konu öğrencinin omuzlarında kalıyor.

Müfredattaki diğer konu da bir önceki konu ile bağlantılı olduğu için o konu da öğrenilmeden geçiliyor ve bu zincirleme bir reaksiyon olarak devam edip gidiyor. Öğrencinin bilincinde ise, matematik zor derstir, inancı bir miras halinde yer ediniyor.

Şunun bilincinde olmalısın ki, bu mirası taşımak gibi bir zorunluluğun kesinlikle yoktur. Tabuları yıkmanın zamanı geldi. İşin uzmanı, on yedi yıllı özel ders tecrübesi olan, başarısı belgeli, Yalçın Algan sana matematiği en temelinden öğretecek.

Hangi sınavlara hazırlananlar Yalçın Algan Ankara Matematik Kampına katılabilirler?

LGS’ye girecek öğrenciler için Yalçın Algan tarafından Lgs, Tyt ve Yks sınavları, Ales, Dgs, Kpss ye yönelik Matematik kampı etkinliklerimiz vardır.

Eğitime %100 Destek, Kolay Matematik Kampı

İlkokul 2. 3. 4. Sınıflardaki Matematik Kampımız Temmuz Ayında Yapılmıştır. Katılım Sağlayan Öğrencilerimize İlgilerinden Dolayı Teşekkür Ediyoruz. Yeni Kamplarımızı Web Sitemizin Ana Sayfasından Takip Edebilirsiniz.

Kamplarımız her gün vardır. Günde dört ders vardır; yani öğrenciler her gün 8 saat derse girmek zorundadır. Başlangıçta 8 saat matematik çok gelebilir ama kısa zamanda alışacaksınız.

Online matematik güçlendirme kampı’na neden katılmalısınız?

Eğer 2019 Ösym sınavlarına hazırlanacaksınız, aklınıza gelen soru işaretleri varsa; MATEMATİK GÜÇLENDİRME KAMPIna katılmalısınız. Matematik temeliniz yoksa veya orta seviyede bir temele sahipseniz, KAMP’a katılarak eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Matematik kamplarımız özellikle öğrencileri zorlandıkları konuları kısa sürede kavramaları ve soruları kısa sürede yapmaları için hazırlanmıştır.

Dersler programa katılacak öğrencilerle birebir olarak yapılmakta bu sayede kısa sürede tam bir öğrenme sağlanmaktadır. Derslerin işleniş hızı ve  süresi öğrencinin seviyesine göre belirlenecektir.

Matematik konu kamplarında bir konunun tamamını talep edebileceğiniz gibi bir kısmını anlatılmasını da isteyebilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. GÖKMEN dedi ki:

    Güzel bir düşünce tebrik ederim

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.